Portal Wiedzy

Portal Wiedzy
Cena: BEZPŁATNY
Kategoria: Edukacja
ocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzy 1 ocen
Data dodania: 10 maj 2011
Firma: Wydawnictwo Naukowe PWN Spółka Akcyjna
Wielkość: 2.62 MB
Wersja: 1.1
Rodzaj aplikacji: iPhone / iPod Touch

Opis

Portal Wiedzy do unikalna aplikacja umożliwiająca wygodne i szybkie skorzystanie ze Słownika języka polskiego PWN oraz Encyklopedii PWN. Aplikacja pozwala także poznać 60 lat historii największego i najstarszego wydawnictwa w Polsce.

Słownik języka polskiego:

Ten słownik to rodzaj leksykonu z krótkimi definicjami, dużą liczbą znaczeń i wyrazów pochodnych, które nie wymagają samodzielnych definicji. Można powiedzieć, że jest to „słownik pierwszego kontaktu”, dostarczający podstawowych informacji, do których dzięki niemu można szybko dotrzeć. Bardziej szczegółowych informacji można poszukać w innych źródłach, bardziej specjalistycznych, np. w encyklopediach czy innych słownikach.
Słownik liczy ponad sto tysięcy haseł, został opracowany na podstawie wspólnej bazy dwóch najważniejszych słowników Wydawnictwa Naukowego PWN: Uniwersalnego słownika języka polskiego i Wielkiego słownika wyrazów obcych.
Słowniki ogólne zwykle nie rejestrują wielu wyrazów odczuwanych jako obce. W naszym słowniku natomiast można znaleźć bardzo obszerny wybór wyrazów obcego pochodzenia, w tym wiele terminów specjalistycznych i erudycyjnych, używanych przez ludzi wykształconych. Nie podajemy obcojęzycznych sentencji wielowyrazowych, ale podajemy terminy o charakterze przysłówkowym lub rzeczownikowych, np. ad vocem, ad finem, advocatus diaboli. Przy wyrazach, które tego wymagają, przytaczamy prawidłową wymowę.
Żeby czytelnik mógł łatwiej dotrzeć do znaczeń wyrazów, zrezygnowaliśmy z informacji gramatycznych i przykładów. Osobnymi hasłami są terminy dwuwyrazowe, dzięki czemu nie trzeba ich szukać wewnątrz innych artykułów hasłowych.
Dodaliśmy też wiele nowych wyrazów niewystępujących do tej pory w słownikach, np. eurodeputowany, hobbit, chillout, manga, w tym potocznych, np. ściema lub sekscesy.

Encyklopedia:

Nowa Internetowa encyklopedia PWN zawiera 122 tysiące haseł i 5 tysięcy ilustracji ze stale aktualizowanej bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN.

Wydawnictwo Naukowe PWN SA:

Wydawnictwo Naukowe PWN SA, jest jednym z największych i zarazem najstarszych wydawnictw w Polsce. Oficyna obchodzi w 2011 roku jubileusz 60-lecia.

WN PWN jest najbardziej znanym i największym na rynku wydawcą publikacji służących zdobywaniu wiedzy i informacji. Nakładem wydawnictwa ukazuje się około 500 tytułów rocznie – są to publikacje książkowe, e-booki i produkty multimedialne. Wiodącymi publikacjami są podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularno-naukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki języka polskiego i inne produkty referencyjne, czyli służące poszerzaniu wiedzy czytelników. W ofercie Wydawnictwa znajdują się również przewodniki turystyczne pod marką Global PWN, pozycje z literatury podróżniczej i literatury faktu, kolekcje kioskowe.

Marka PWN od lat jest synonimem prestiżu, jakości, normatywności i wiedzy na najwyższym poziomie. Potwierdzają to wysokie pozycje w ogólnopolskim Rankingu Marek organizowanym przez Rzeczpospolitą. PWN debiutując w Rankingu w 2009 roku zajął 21 miejsce wśród polskich marek, pod względem jakości postrzeganej przez klienta znalazł się na 3 miejscu, a pod względem prestiżu – na 4.
Publikacje PWN wyróżnia najwyższa jakość i wiarygodność – współpracujemy z czołowymi specjalistami niemal wszystkich dziedzin nauki, a nasi redaktorzy czuwają nad poziomem opracowania publikacji. Stąd od pokoleń PWN cieszy się popularnością i uznaniem czytelników.

Zainstaluj / Zobacz w App Store

Zrzuty ekranu


Opinie użytkowników

Portal Wiedzy
ocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzy
kalla_w
Średnio
Aplikacja prosta, z bogatym słownictwem i darmowa - to są plusy. Na minus - wspominany przez poprzedników znak wodny, który przysłania tekst i powoduje, że trzeba go przesuwać żeby coś odczytać oraz to, że program działa tylko online. Dlatego też osobiście wolę wedict'a (choć jest płatny) z możliwością wgrania sobie wielu słowników (SJP także) i działającego offline - dużo praktyczniejszy.Po upgrade: poprawiono wyświetlanie haseł, tzn. nie ma już tego przysłaniającego tekst znaku wodnego. Dlatego o gwiazkę więcej ;-)
Portal Wiedzy
ocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzy
Marlborek
Wszystko ok, ale...
Działa jak w opisie, ale denerwuje mnie ten "znak wodny" / logo PWN, które przesłania tekst. Troszkę autorzy z tym przesadzili .Update (wersja 1.1): usunięto ten durny "znak wodny", a więc dodaję brakującą gwiazdkę. Były , jest !Do autorów. Zostawcie jak jest. Nic nie kombinujcie, żeby nie przekombinować .
Portal Wiedzy
ocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzyocen: iPhone/iPad App - Portal Wiedzy
kurdebele
Poprawiło się po aktualizacji
Od razu lepiej bez kretyńskiego watermarka, ale jak widać na screenie, szykują się w zamian reklamy. Wciąż pozostaje upierdliwy problem - hasła ze słownika przekierowują na www - po co? Nie można znaczenia wyświetlić w aplikacji? Czy naprawdę PWN musi się do tak prymitywnego sposobu wyświetlenia reklamy uciekać?
blog comments powered by Disqus

Zainstaluj

ZainstalujZobacz w App Store