Zdobądź Tatry

Zdobądź Tatry
Cena: 3,59 €
Kategoria: Podróże/Ruch
ocen: iPhone/iPad App - Zdobądź Tatryocen: iPhone/iPad App - Zdobądź Tatryocen: iPhone/iPad App - Zdobądź Tatryocen: iPhone/iPad App - Zdobądź Tatryocen: iPhone/iPad App - Zdobądź Tatry 9 ocen
Data dodania: 6 lipiec 2013
Firma: Appen Karpaty
Wielkość: 27.21 MB
Wersja: 1.2
Rodzaj aplikacji: iPhone / iPod Touch

Opis

Zdobądź Tatry - nawigacja turystyczna GPS i przewodnik po tatrzańskich szlakach

Zdobądź Tatry to:

- samodzielne planowanie tras wycieczek w oparciu o ponad 200 odcinków szlaków Tatr Polskich
- intuicyjny interfejs graficzny planowania - dynamiczny schemat szlaków
- informacja o długości, czasie przejścia i sumie podejść zaplanowanej trasy
- nawigacja w trybie mapy i w trybie listy punktów
- przewodnikowe informacje o ponad 400 miejscach na szlakach
- sygnalizacja mijanych punktów - dźwięk lub wibracja
- dynamiczne statystyki trasy - droga, czas, kąt podejścia
- ostrzeżenia o opuszczeniu trasy
- ostrzeżenie o czasie pozostającym do zmierzchu
- aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Meteorologii
- Integracja z Facebook'iem
- gastronomia i noclegi w Zakopanem - adresy i telefony

------------------------------------------------------------

Opis szczegółowy

Wycieczki
Użytkownik samodzielnie tworzy trasy swoich wycieczek, wykorzystując do tego intuicyjny interfejs graficzny - schemat szlaków. Stworzona samodzielnie wycieczka posiada nadaną przez użytkownika nazwę, zaś informacje o długości trasy, sumie podejść i czasie przejścia zapewnia aplikacja. Do najczęściej odwiedzanych miejsc w Tatrach Polskich przygotowane zostały 32 trasy przykładowe.

Nawigacja
Odczytana przez GPS pozycja użytkownika widoczna jest nie tylko na mapie z zaznaczonym szlakiem - ale także na przejrzystym schemacie trasy, przedstawiającym kolejne punkty na szlaku. Podaje ona aktualizowane na bieżąco informacje o przebytej trasie, czasie pozostałym do celu i czasie pozostałym do zmierzchu a także kąt nachylenia odcinka trasy i odległość do najbliższego skrzyżowania szlaków.

Przewodnik
Aplikacja prezentuje zwięzłe, przewodnikowe informacje o mijanych punktach, sygnalizowanych dźwiękiem i wibracją. Są to opisy krzyżujących się szlaków, fakty geograficzne i historyczne a czasem anegdoty. Uzupełnieniem przewodnika na szlaku jest krótkie wprowadzenie w tatrzańskie klimaty: Legenda Tatr oraz Tatrzański Park Narodowy.

Bezpieczeństwo
W trosce o bezpieczeństwo użytkowników aplikacja ostrzega o zejściu z trasy szlaku, przekazuje dane o pogodzie na najbliższe godziny a także udostępnia telefony alarmowe do TOPR wraz z instrukcją postępowania w sytuacjach alarmowych w Tatrach. Stosownym uzupełnieniem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa w górach opracowanych przez ratowników tatrzańskich.

Mapy
Aplikacja korzysta z tworzonej przez społeczność internetową mapy OpenStreetMap a treść mapy dostępna jest na stałe w pamięci telefonu. Ta mapa obejmuje obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz okolic Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Jako opcję wykorzystać można wymagającą dostępu do internetu mapę OpenCycleMap - z warstwicami.

Facebook
Aplikacja umożliwia dzielenie się wrażeniami z tatrzańskich szlaków z przyjaciółmi i znajomymi z Facebook'a. Wymaga to zalogowania się wcześniej do swojego konta na Facebook'u.

Internet
Korzystanie z nawigacji turystycznej i przewodnika nie wymaga dostępu do internetu. Wszystkie dane, łącznie z mapą OpenStreetMap, zawarte są w samej aplikacji. Natomiast korzystanie z opcjonalnej mapy OpenCycleMap, aktualizacja prognozy pogody i meldowanie się na Facebook'u wymaga sygnału sieci telefonii komórkowej, którego dostępność dobra na szczytach i graniach może być - w zależności od operatora, gorsza w dolinach tatrzańskich.

W Zakopanem
Po powrocie z gór użytkownik może szybko odnaleźć w Zakopanem i okolicach wokół siebie bar, restaurację, nocleg. A na dni bez górskich wycieczek - muzeum, kino czy galerię.

UWAGA! Ciągłe wykorzystywanie funkcji GPS w tle może znacząco skrócić czas pracy baterii telefonu.

Zainstaluj / Zobacz w App Store

Zrzuty ekranu


Opinie użytkowników

blog comments powered by Disqus

Zainstaluj

ZainstalujZobacz w App Store