Słownik PWN-Oxford

Słownik PWN-Oxford
Cena: 21,99 €
Kategoria: Edukacja
Brak ocen
Data dodania: 22 wrzesień 2015
Firma: Wydawnictwo Naukowe PWN Spółka Akcyjna
Wielkość: 85.53 MB
Wersja: 1.1
Rodzaj aplikacji: Universal (iPhone / iPod Touch / iPad)

Opis

PWN-Oxford – Wielki słownik angielsko-polski polsko-angielski to owoc współpracy dwóch renomowanych wydawnictw słownikowych: Wydawnictwa Naukowego PWN (https://www.pwn.pl/) i Oxford University Press (https://global.oup.com/?cc=pl).

Jest przykładem słownika nowej generacji, opartego na autentycznych tekstach języka zgromadzonych w postaci reprezentatywnych zbiorów tekstów, zwanych korpusami językowymi. Dla języka angielskiego jest to Oxford English Corpus, a dla polskiego – Korpus Języka Polskiego PWN.

Słownik PWN-Oxford zawiera aż 1 000 000 jednostek leksykalnych – notuje zarówno słownictwo ogólne, jak i terminy specjalistyczne z ponad 100 dziedzin oraz wyrazy o różnym zabarwieniu stylistycznym i emocjonalnym, a także podaje ich brytyjską i amerykańską wymowę.
Prezentuje bogactwo przykładów użycia słów w ich naturalnym kontekście, użyteczne zwroty i frazy, także w postaci wybranego na każdy dzień roku ‘Idiomu dnia’.

Zaawansowane mechanizmy wyszukiwania umożliwiają szybkie i intuicyjne docieranie do szukanych słów i zwrotów, które następnie można dodawać do swoich ‘ulubionych’ zbiorów haseł.
Przejrzysta i czytelna struktura hasła z możliwością opcjonalnego ukrywania bądź odsłaniania wybranych elementów sprawia, że bogactwo treści słownika jest łatwo dostępne dla każdego użytkownika.

Aplikacja jest nie tylko najlepszym profesjonalnym słownikiem angielsko-polskim i polsko-angielskim na rynku, ale także – a może przede wszystkim – poręcznym, osobistym narzędziem, dostępnym także off-line, przydatnym w codziennej pracy, nauce języka i wypoczynku za granicą.

Copyright © Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2015

Zainstaluj / Zobacz w App Store

Zrzuty ekranu


Opinie użytkowników

blog comments powered by Disqus

Zainstaluj

ZainstalujZobacz w App Store